Kakimuvee – Portal Informasi Perfileman
Berita

Senarai Penuh Pencalonan Oscar Ke – 90

Selepas berminggu menapis filem-filem yang bakal tercalon dalam anugerah paling berprestij Hollywood, akhirnya senarai penuh pencalonan Oscar ke-90 telahpun diumumkan.

Tiffany Haddish dan Andy Serkis telah menjadi hos di majlis pengumuman senarai pencalonan Oscar sebentar tadi. Jimmy Kimmel akan menjadi hos buat kali kedua berturut-turut di majlis penyampaian anugerah yang bakal berlangsung pada 4 Mac 2018 bertempat di Dolby Theatre at Hollywood & Highland Center, Hollywood.

Mendahului senarai pencalonan adalah filem The Shape of Water apabila dicalonkan 13 pencalonan termasuklah di kategori Filem Terbaik dan Pengarah Terbaik. manakala Get Out tercalon dalam 3 kategori utama iaitu Filem Terbaik, Pengarah Terbaik dan Pelakon Lelaki Terbaik

Acara gilang-gemilang ini akan ditayangkan diseluruh dunia termasuk negara Malaysia. Berikut adalah senarai penuh pencalonan Oscar ke-90.

BEST PICTURE
CALL ME BY YOUR NAME
DARKEST HOUR
DUNKIRK
GET OUT
LADY BIRD
PHANTOM THREAD
THE POST
THE SHAPE OF WATER
THREE BILLBOARDS OUTSIDE EBBING, MISSOURI

ACHIEVEMENT IN DIRECTING
DUNKIRK – Christopher Nolan
GET OUT – Jordan Peele
LADY BIRD – Greta Gerwig
PHANTOM THREAD – Paul Thomas Anderson
THE SHAPE OF WATER – Guillermo del Toro

PERFORMANCE BY AN ACTOR IN A LEADING ROLE
TIMOTHÉE CHALAMET – Call Me by Your Name
DANIEL DAY-LEWIS – Phantom Thread
DANIEL KALUUYA – Get Out
GARY OLDMAN – Darkest Hour
DENZEL WASHINGTON – Roman J. Israel, Esq.

PERFORMANCE BY AN ACTRESS IN A LEADING ROLE
SALLY HAWKINS – The Shape of Water
FRANCES MCDORMAND – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
MARGOT ROBBIE – I, Tonya
SAOIRSE RONAN – Lady Bird
MERYL STREEP – The Post

PERFORMANCE BY AN ACTOR IN A SUPPORTING ROLE
WILLEM DAFOE  – The Florida Project
WOODY HARRELSON – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
RICHARD JENKINS – The Shape of Water
CHRISTOPHER PLUMMER – All the Money in the World
SAM ROCKWELL – Three Billboards outside Ebbing, Missouri

PERFORMANCE BY AN ACTRESS IN A SUPPORTING ROLE
MARY J. BLIGE – Mudbound
ALLISON JANNEY – I, Tonya
LESLEY MANVILLE – Phantom Thread
LAURIE METCALF – Lady Bird
OCTAVIA SPENCER – The Shape of Water

WRITING (ADAPTED SCREENPLAY)
CALL ME BY YOUR NAME
Screenplay by James Ivory
THE DISASTER ARTIST
Screenplay by Scott Neustadter & Michael H. Weber
LOGAN
Screenplay by Scott Frank & James Mangold and Michael Green; Story by James Mangold
MOLLY’S GAME
Written for the screen by Aaron Sorkin
MUDBOUND
Screenplay by Virgil Williams and Dee Rees

WRITING (ORIGINAL SCREENPLAY)
THE BIG SICK
Written by Emily V. Gordon & Kumail Nanjiani
GET OUT
Written by Jordan Peele
LADY BIRD
Written by Greta Gerwig
THE SHAPE OF WATER
Screenplay by Guillermo del Toro & Vanessa Taylor; Story by Guillermo del Toro
THREE BILLBOARDS OUTSIDE EBBING, MISSOURI
Written by Martin McDonagh

BEST FOREIGN LANGUAGE FILM
A FANTASTIC WOMAN – Chile
THE INSULT – Lebanon
LOVELESS – Russia
ON BODY AND SOUL – Hungary
THE SQUARE – Sweden

BEST ANIMATED FEATURE FILM
THE BOSS BABY
THE BREADWINNER
COCO
FERDINAND
LOVING VINCENT

ACHIEVEMENT IN PRODUCTION DESIGN
BEAUTY AND THE BEAST
Production Design: Sarah Greenwood; Set Decoration: Katie Spencer
BLADE RUNNER 2049
Production Design: Dennis Gassner; Set Decoration: Alessandra Querzola
DARKEST HOUR
Production Design: Sarah Greenwood; Set Decoration: Katie Spencer
DUNKIRK
Production Design: Nathan Crowley; Set Decoration: Gary Fettis
THE SHAPE OF WATER
Production Design: Paul Denham Austerberry; Set Decoration: Shane Vieau and Jeff Melvin

ACHIEVEMENT IN CINEMATOGRAPHY
BLADE RUNNER 2049
Roger A. Deakins
DARKEST HOUR
Bruno Delbonnel
DUNKIRK
Hoyte van Hoytema
MUDBOUND
Rachel Morrison
THE SHAPE OF WATER
Dan Laustsen

ACHIEVEMENT IN COSTUME DESIGN
BEAUTY AND THE BEAST
Jacqueline Durran
DARKEST HOUR
Jacqueline Durran
PHANTOM THREAD
Mark Bridges
THE SHAPE OF WATER
Luis Sequeira
VICTORIA & ABDUL
Consolata Boyle

ACHIEVEMENT IN FILM EDITING
BABY DRIVER
Paul Machliss and Jonathan Amos
DUNKIRK
Lee Smith
I, TONYA
Tatiana S. Riegel
THE SHAPE OF WATER
Sidney Wolinsky
THREE BILLBOARDS OUTSIDE EBBING, MISSOURI
Jon Gregory

BEST DOCUMENTARY (FEATURE)
ABACUS: SMALL ENOUGH TO JAIL
Steve James, Mark Mitten and Julie Goldman
FACES PLACES
Agnès Varda, JR and Rosalie Varda
ICARUS
Bryan Fogel and Dan Cogan
LAST MEN IN ALEPPO
Feras Fayyad, Kareem Abeed and Søren Steen Jespersen
STRONG ISLAND
Yance Ford and Joslyn Barnes

ACHIEVEMENT IN MAKEUP AND HAIRSTYLING
DARKEST HOUR
Kazuhiro Tsuji, David Malinowski and Lucy Sibbick
VICTORIA & ABDUL
Daniel Phillips and Lou Sheppard
WONDER
Arjen Tuiten

ACHIEVEMENT IN MUSIC (ORIGINAL SCORE)
DUNKIRK
Hans Zimmer
PHANTOM THREAD
Jonny Greenwood
THE SHAPE OF WATER
Alexandre Desplat
STAR WARS: THE LAST JEDI
John Williams
THREE BILLBOARDS OUTSIDE EBBING, MISSOURI
Carter Burwell

ACHIEVEMENT IN MUSIC (ORIGINAL SONG)
MIGHTY RIVER
from Mudbound; Music and Lyric by Mary J. Blige, Raphael Saadiq and Taura Stinson
MYSTERY OF LOVE
from Call Me by Your Name; Music and Lyric by Sufjan Stevens
REMEMBER ME
from Coco; Music and Lyric by Kristen Anderson-Lopez and Robert Lopez
STAND UP FOR SOMETHING
from Marshall; Music by Diane Warren; Lyric by Lonnie R. Lynn and Diane Warren
THIS IS ME
from The Greatest Showman; Music and Lyric by Benj Pasek and Justin Paul

ACHIEVEMENT IN SOUND MIXING
BABY DRIVER
Julian Slater, Tim Cavagin and Mary H. Ellis
BLADE RUNNER 2049
Ron Bartlett, Doug Hemphill and Mac Ruth
DUNKIRK
Mark Weingarten, Gregg Landaker and Gary A. Rizzo
THE SHAPE OF WATER
Christian Cooke, Brad Zoern and Glen Gauthier
STAR WARS: THE LAST JEDI
David Parker, Michael Semanick, Ren Klyce and Stuart Wilson

ACHIEVEMENT IN SOUND EDITING
BABY DRIVER
Julian Slater
BLADE RUNNER 2049
Mark Mangini and Theo Green
DUNKIRK
Richard King and Alex Gibson
THE SHAPE OF WATER
Nathan Robitaille and Nelson Ferreira
STAR WARS: THE LAST JEDI
Matthew Wood and Ren Klyce

ACHIEVEMENT IN VISUAL EFFECTS
BLADE RUNNER 2049
John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert and Richard R. Hoover
GUARDIANS OF THE GALAXY VOL. 2
Christopher Townsend, Guy Williams, Jonathan Fawkner and Dan Sudick
KONG: SKULL ISLAND
Stephen Rosenbaum, Jeff White, Scott Benza and Mike Meinardus
STAR WARS: THE LAST JEDI
Ben Morris, Mike Mulholland, Neal Scanlan and Chris Corbould
WAR FOR THE PLANET OF THE APES
Joe Letteri, Daniel Barrett, Dan Lemmon and Joel Whist

BEST DOCUMENTARY (SHORT SUBJECT)
EDITH+EDDIE
Laura Checkoway and Thomas Lee Wright
HEAVEN IS A TRAFFIC JAM ON THE 405
Frank Stiefel
HEROIN(E)
Elaine McMillion Sheldon and Kerrin Sheldon
KNIFE SKILLS
Thomas Lennon
TRAFFIC STOP
Kate Davis and David Heilbroner

BEST SHORT FILM (LIVE ACTION)
DEKALB ELEMENTARY
Reed Van Dyk
THE ELEVEN O’CLOCK
Derin Seale and Josh Lawson
MY NEPHEW EMMETT
Kevin Wilson, Jr.
THE SILENT CHILD
Chris Overton and Rachel Shenton
WATU WOTE/ALL OF US
Katja Benrath and Tobias Rosen

BEST SHORT FILM (ANIMATED)
DEAR BASKETBALL
Glen Keane and Kobe Bryant
GARDEN PARTY
Victor Caire and Gabriel Grapperon
LOU
Dave Mullins and Dana Murray
NEGATIVE SPACE
Max Porter and Ru Kuwahata
REVOLTING RHYMES
Jakob Schuh and Jan Lachauer

Related posts

Keanu Reeves Berminat Untuk Mengulangi Watak Constantine

Kakimuvee

Lelaki Korea Utara Dihukum Mati Selepas Menyeludup ‘Squid Game’ Ke Negaranya

Kakimuvee

Doctor Strange Bertemu Doc Ock Dalam TV Spot Terbaru Spider-Man: No Way Home

Kakimuvee

Netflix & Riot Game Umum Musim Kedua ‘ARCANE’

Kakimuvee

Strim DUNE Di HBO GO Mulai 2 Disember

Kakimuvee

Keanu Reeves Tidak Mahu Neo & John Wick Dijadikan Karakter Dalam Permainan Video Mortal Kombat

Kakimuvee

Leave a Comment