Wonder Woman Menang Filem Aksi Terbaik Di Critics’ Choice Awards, The Shape of Water Rangkul Anugerah Utama

0
405
views

Filem superhero Wonder Woman arahan Pat Jenkins dan dibintangi oleh Gal Gadot berjaya merangkul anugerah filem aksi terbaik semasa di majlis Critics’ Choice Awards yang berlangsung di Santa Monica Airport’s, California baru-baru ini.

Wonder Woman berjaya menewaskan filem-filem lain seperti Thor: RagnarokLoganBaby Driver, dan War for the Planet of the Apes dalam kategori filem Aksi Terbaik di majlis tersebut.

Kejayaan itu merupakan kejayaan kedua Wonder Woman selepas pelakonnya Gal Gadot berjaya merangkul anugerah SeeHer di majlis yang sama. Anugerah tersebut diberikan kepada pelakon wanita yang memberi penampilan positif dihadapan media.

Pat Jenkins, Gal Gadot & krew filem Wonder Woman. Sumber gambar: CBC.ca

Sementara itu, filem arahan Guillermo del Toro The Shape of Water berjaya memenangi kategori Filem Terbaik manakala Gary Oldman dan Frances McDormand berjaya menjadi Pelakon Lelaki dan Pelakon Wanita terbaik pada anugerah tersebut melalui filem Darkest Hour dan  Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Berikut adalah senarai penuh pemenang (bagi bahagian filem) semasa majlis Critics’ Choice Award 2018

BEST PICTURE
The Shape of Water

BEST ACTOR
Gary Oldman, Darkest Hour

BEST ACTRESS
Frances McDormand, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

BEST SUPPORTING ACTOR
Sam Rockwell, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

BEST SUPPORTING ACTRESS
Allison Janney, I, Tonya

BEST YOUNG ACTOR/ACTRESS
Brooklynn Prince, The Florida Project

BEST ACTING ENSEMBLE
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

BEST DIRECTOR
Guillermo del Toro, The Shape of Water

BEST ORIGINAL SCREENPLAY
Jordan Peele, Get Out

BEST ADAPTED SCREENPLAY
James Ivory, Call Me By Your Name

BEST CINEMATOGRAPHY
Roger Deakins, Blade Runner 2049

BEST PRODUCTION DESIGN
Paul Denham Austerberry, Shane Vieau, Jeff Melvin, The Shape of Water

BEST EDITING
(TIE)
Paul Machliss, Jonathan Amos, Baby Driver
Lee Smith, Dunkirk

BEST COSTUME DESIGN
Mark Bridges, Phantom Thread

BEST HAIR AND MAKEUP
Darkest Hour

BEST VISUAL EFFECTS
War for the Planet of the Apes

BEST ANIMATED FEATURE
Coco

BEST ACTION MOVIE
Wonder Woman

BEST COMEDY
The Big Sick

BEST ACTOR IN A COMEDY
James Franco, The Disaster Artist

BEST ACTRESS IN A COMEDY
Margot Robbie, I, Tonya

BEST SCI-FI OR HORROR MOVIE
Get Out

BEST FOREIGN LANGUAGE FILM
In The Fade

BEST SONG
“Remember Me” from Coco

BEST SCORE
Alexandre Desplat, The Shape of Water

Loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here